Ca urmare a eliminării premature din Cupa României – unde obiectivul echipei era accederea în grupe (conform noului format), după eşecul suferit, ieri, la Orăştie (1-2 cu CSM Deva, în turul secund al competiţiei), conducerea clubului nostru a luat decizia de a nu mai acorda prime de joc pentru următoarele trei partide din actuala ediţie de campionat.

După aceste meciuri, primele vor fi condiţionate 𝗗𝗢𝗔𝗥 de clasarea pe locul întâi al ierarhiei seriei din care facem parte, deoarece un club cu tradiţia şi renumele 𝗖𝗼𝗿𝘃𝗶𝗻𝘂𝗹𝘂𝗶 nu îşi poate permite altceva decât ocuparea primei poziţii în clasament.

Aceste măsuri au menirea de a responsabiliza întreaga echipă, în condiţiile în care clubul nostru este susţinut din bani de la bugetul local, iar FC Corvinul 1921 Hunedoara reprezintă unul dintre simbolurile comunităţii noastre, culorile şi emblema echipei obligând la rezultate care să ducă la îndeplinirea obiectivului impus pentru această stagiune: 𝗽𝗿𝗼𝗺𝗼𝘃𝗮𝗿𝗲𝗮 în liga secundă!

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *