Bun venit, Nicolae Pîrvulescu!


Clubul nostru s-a înțles cu Concordia Chiajna pentru transferul definitiv al lui Nicolae Pîrvulescu. Mijlocașul în vârstă de 25 de ani a semnat pe două sezoane cu echipa noastră și se va alătura, astfel, lotului existent.


Originar din Craiova, Pîrvulescu a evoluat trei sezoane la Pandurii Târgu Jiu – între 2016 și 2019, timp în care a bifat 48 de partide, iar în urmă cu trei ani era golgheterul gorjenilor în campionat, lucru ce l-a adus în atenția celor de la Universitatea Cluj, care l-au și transferat. Fotbalistul din linia mediană a petrecut trei sezoane în Ardeal, unde a strâns 82 de meciuri oficiale în toate competițiile, marcând nouă goluri. În iarna acestui an, Pîrvulescu a fost cedat la Concordia Chiajna, echipă pentru care a evoluat în 10 partide și care a ajuns până în barajul de promovare în prima ligă, pierdut, la penaltiuri, în fața Chindiei Târgoviște.


Bine ai venit, #acasălaHunedoara şi la cât mai multe succese în tricoul Corvinului, Nicolae!

Un comentariu

  1. Mai vrem un brazilian la echipa 🇧🇷

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *