Bun venit, David Ciurel!

Echipa noastră se întăreşte şi în „compartimentul” jucătorilor under. Clubul nostru a ajuns la un acord cu Ripensia Timişoara pentru împrumutul, pentru un sezon, al lui David Ciurel de la gruparea bănăţeană, la care a debutat, în stagiunea precedentă a Ligii a doua.

Mijlocaşul originar din Lugoj care va împlini, luna viitoare, 18 ani a jucat în 13 meciuri (10 ca titular) în eşalonul secund pentru Ripensia şi a reuşit două goluri la nivelul acestui eşalon, în poarta celor de la Concordia Chiajna şi Poli Iaşi. David, împreună cu fratele său Radu, au ajuns la Ripensia în urmă cu doi ani, de la CSM Lugoj, acolo unde au fost descoperiţi de Iosif Rotariu şi, până să ajungă în anturajul echipei mari, au evoluat pentru „Ripi” în Liga Elitelor Under 19, la nici 16 ani!

Bine ai venit, David! Multă baftă în tricoul Corvinului!

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *