Mulţumim, Alexandru Mogoş şi Petre Simon!


Mijlocaşii Alexandru Mogoş şi Petre Simon nu vor mai face parte din lotul Corvinului şi pentru sezonul următor.

Cei doi au ajuns la Hunedoara în vara anului trecut şi s-au numărat printre fotbaliştii cu cele mai multe prezenţe în stagiunea precedentă. În vârstă de 21 de ani, Petre Simon a bifat minute în 31 de jocuri pentru echipa noastră, timp în care a reuşit 15 goluri, fiind în topul celor mai buni marcatori ai alb-albaştrilor. Coleg în linia mediană, Alexandru Mogoş (19 ani) a avut 28 de apariţii în tricoul Corvinului, pentru care a marcat de 5 ori.

Le mulțumim pentru aportul pe care l-au adus clubului nostru și le urăm multă baftă în viitoarele aventuri!

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *